7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju

Add to Wish List
Ocena
Oprawa
miękka
Opis
Opowiadania do czytania dzieciom przed snem lub do samodzielnego czytania przez 7 latka.

Powieść o rycerzu podzielona jest na siedem samodzielnych opowieści. Dzięki tym krótkim formom dziecko ogarnie bez trudu złożoność historii, ich komizm i płynącą z nich mądrość. Szczególną wartością tej książki jest nie tylko fascynująca fabuła każdej historii, ale i płynąca z nich nauka o tym, jak żyli ludzie w czasach rycerskich, jak wyglądał średniowieczny zamek, czy jaki obowiązywał porządek społeczny.

Siedem historii, które składają się na tę książkę, opowiada z poczuciem humoru o chłopcu imieniem Zbyszko, który zamarzył o tym, żeby zostać rycerzem. A że nie wywodził się ze stanu rycerskiego, liczyć mógł jedynie na swój spryt i odwagę.

Mały czytelnik dowie się o wielkich czynach małego bohatera, który pokonał trzygłowego smoka, stoczył zwycięski pojedynek w turnieju rycerskim, bronił zamku oblężonego przez obce zastępy, zorganizował wyprawę po fioletowe runo, stawił czoło Olbrzymowi, a także zdobył grono wiernych przyjaciół i podbił serce prawdziwej księżniczki.

Nie ulega wątpliwości, że Zbyszko zasłużył na to, by zostać zaliczony do rycerskiego stanu. Ale czy panujący w Murowańcu książę Jan III Lękliwy doceni zasługi naszego bohatera i pasuje go na rycerza?

ISBN
978-83-7791-480-9
Cena 9,49 zł Regular Price 12,65 zł
Dostępność
dostępny
Udostępnij
© Copyright 2021 Siedmioróg . Wszelkie prawa zastrzeżone.