Anaruk. Chłopiec z Grenlandii

Add to Wish List
Ilustrator
Pollak Monika
Ocena
Oprawa
miękka
Opis

Podążaj przez śnieżyste krajobrazy wraz z dzielnym Anarukiem, który – mimo młodego wieku – doskonale radzi sobie z życiem, mimo że jest mieszkańcem najzimniejszego miejsca na Ziemi.

Anaruk, chłopiec z Grenlandii – to książka przedstawiająca życie dwunastoletniego Eskimosa, urodzonego w mroźnej krainie lodu i śniegu. Autorem tego krótkiego opowiadania jest Czesław Centkiewicz, znany podróżnik, który w czasie swoich wędrówek po polarnych rejonach zaprzyjaźnił się niegdyś z małym mieszkańcem tamtejszej wioski.

Codzienność Anaruka znacznie różni się od tej, jaką dobrze zna każdy nastolatek. Należą do niej nie tylko polowania na niedźwiedzie polarne, foki czy reny, ale również ciężka praca, której każdego dnia podejmują się zarówno dorośli, jak i dzieci. Życie małego Eskimosa nie jest łatwe, jednak mimo wszelkich trudności chłopiec daje z siebie wszystko, pilnie ucząc się umiejętności niezbędnych do przetrwania w mroźnych warunkach. Anarukowi nie brakuje odwagi i chęci do pomocy w polowaniach, podczas których zdobywane jest jedzenie i materiały potrzebne do wytwarzania namiotów, ubrań oraz broni.

Książka o młodym Eskimosie została napisana prostym językiem, który łatwo zrozumie każdy młody czytelnik. Autor tej fascynującej opowieści zdradza szczegóły życia mieszkańców Grenlandii, a także ich zwyczajów i tradycji.

Książka zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.

ISBN
978-83-1013-500-1
EAN
9788310135001
Wydawnictwo
Nasza Księgarnia
Czas wysyłki
48h/72h
Liczba stron
48
Format
140x202mm
Rok wydania
2019
Główna grupa wiekowa
9 lat
Kategoria wiekowa
8 lat, 9 lat, 10 lat
Cena 11,90 zł Special Price 10,47 zł Oszczędzasz: 1,43 zł (12%)
Dostępność
dostępny
Udostępnij
© Copyright 2021 Siedmioróg . Wszelkie prawa zastrzeżone.