|
(+48) 71 377 2456

Bzik matematyczny. Łamigłówki mądrej główki.

Oprawa
miękka
Cena

Normalna cena: 12,99 zł

Cena promocyjna 7,79 zł

Oszczędzasz: 5,20 zł(40%)
Dostępność:
W magazynie

Normalna cena: 12,99 zł

Cena promocyjna 7,79 zł

Oszczędzasz: 5,20 zł(40%)
Ilość:
Opis

W książce znajduje się ponad 100 zadań logicznych i matematycznych, dostosowanych do możliwości dziecka w wieku 9-11 lat. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności - od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką będzie doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka i jego potencjału. Polegają one m.in. na zliczaniu możliwości, rozumowaniu dedukcyjnym, dociekaniu i spostrzeganiu. Podczas rozwiązywania zadań dziecko rozwija i doskonali wiele różnych umiejętności, jak: zdolność skupienia uwagi, czytanie ze zrozumieniem poleceń, analizowanie problemów, budowanie hipotez i ich weryfikacja, dedukcja i wyciąganie wniosków, dostrzeganie podobieństw, analogii i hierarchii, zdolność przewidywania oraz przejawianie własnej inicjatywy. Celem tej publikacji jest danie dziecku narzędzia, dzięki któremu rozwijanie i doskonalenie wymienionych umiejętności stanie się atrakcyjną i przyjazną zabawą. Prezentację zadań wspiera przyjazna i konsekwentnie przemyślana szata graficzna. Na końcu książki umieszczono rozwiązania zadań.

ATUTY KSIĄŻKI
• Doskonałe opracowanie merytoryczne książki.
• Ścisły związek pomiędzy zadaniami a programem szkolnym.
• Lekcja matematyki połączona ze szkołą logicznego myślenia.

• Niezwykle atrakcyjna forma i prezentacja zadań, dzięki czemu rozwijanie umiejętności matematycznych stanie się przyjazną zabawą.  

Bzik matematyczny należy do szerszej serii książek edukacyjnych, uzupełniających program matematyki w szkole - serii Łamigłówki mądrej główki. Książki z tej serii zostały zredagowane przez autorów podręczników szkolnych i mają być zarówno narzędziem do utrwalania i pogłębiania wiedzy zdobytej w szkole, jak i przedmiotem inteligentnej i rozwijającej zabawy. Każda książka z serii porusza zagadnienia specyficzne dla określonego wieku ucznia.

Czytaj wiecej
Udostepnij

Dodatkowe informacje o książce

Podtytuł: Łamigłówki mądrej główki.
ISBN: 978-83-7568-380-6
PKWiU: 58.11.19.0
Czas wysyłki: 1
Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Roger Rougier
Ilustracje: Joelle Dreidemy
Liczba stron: 64
Oprawa: miękka
Papier: offset
Format: B5
Rok wydania: 2011
Seria: Łamigłówki mądrej główki
Kategoria wiekowa: wiek szkolny 7-12 lat
Indywidualnie: 4

Jak oceniasz ten produkt?

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Ocena

Napisz własną recenzję