Scooby-Doo bohaterem książek!

Ukochany przez dzieci z całego świata superbohater jest nie tylko ikonką filmów animowanych, ale także dziecięcej literatury. W Ameryce wydawane są dziesiątki książek poświęconych przygodom charyzmatycznego Scooby-Doo i jego przyjaciół z Tajemniczej Spółki, a ich popularność konkuruje z takimi bestsellerami jak Harry Potter czy Opowieści z Narnii. Wydawnictwo Siedmioróg adaptowało dla polskich dzieci najpopularniejsze serie książek o przygodach Scooby-Doo i młodych detektywów z Tajemniczej Spółki. Te pasjonujące książki przygodowe, skonstruowane na wzorze emocjonujących kryminałów, wyróżniają się dostosowanym do wieku odbiorcy stopniem skomplikowania intrygi, czytelnym stylem językowym, przyjaznym dla dziecka składem i wielkością czcionki, wartką, osadzoną w realiach teraźniejszości akcją, fantastyczną oprawą ilustracyjną, pozwalającą dziecku kojarzyć przekaz tekstowy z graficznym. Dzięki swoim atutom książki o Scooby-Doo pomogą dziecku postawić pierwsze kroki w czytaniu i rozkochają je w sztuce czytania.

Dotąd ukazały się następujące serie o przygodach Scooby-Doo i Tajemniczej spółki:

Pierwsza seria – Poczytaj ze Scoobym, adresowana jest do dzieci w wieku 5–7 lat

Seria Poczytaj ze Scoobym została opracowana z myślą o dzieciach stawiających pierwsze kroki w czytaniu – jeszcze z rodzicami lub już samodzielnie. Podstawowe słownictwo, krótkie zdania, duża czcionka, prosta i fascynująca fabuła. Każda opowieść o przygodach Scooby-Doo jest bogato ilustrowana, co pozwala dziecku kojarzyć opowieść pisaną z jej reprezentacją graficzną.

Druga seria – Scooby-Doo! Tajemnice adresowana jest do dzieci w wieku 7–9 lat

Książki z serii Scooby-Doo! Tajemnice adresowane są do najmłodszych wielbicieli powieści przygodowych. Książki mają na celu rozkochać ośmio–dziesięciolatków w sztuce czytania i zachęcić ich do dalszych lektur. Wielkimi atutami książek z tej serii są wciągające zagadki kryminalne połączone z dreszczykiem emocji, dostosowane do możliwości poznawczych dziecka, ciekawe intrygi, charyzmatyczni bohaterowie, a także przyjazny język, klarowny styl narracji i doskonała harmonia pomiędzy przekazem tekstowym a towarzyszącą mu oprawą graficzną.

Trzecia seria – Scooby-Doo! i Ty adresowana jest do dzieci w wieku 8–11 lat

Interaktywne książki z serii Scooby-Doo! i Ty adresowane są do najmłodszych wielbicieli powieści kryminalnych, pragnących aktywnie uczestniczyć w zagadkowych dochodzeniach i samemu stać się detektywami.

Tytuły książek z każdej serii

© Copyright 2021 Siedmioróg . Wszelkie prawa zastrzeżone.