|
(+48) 513 091 025

Sekretne symbole w sztuce. 70 mandali rozwijających naszą osobowość

Seria
Oprawa
twarda
Cena

Normalna cena: 39,99 zł

Cena promocyjna 12,00 zł

Oszczędzasz: 27,99 zł(69%)
Dostępność:
W magazynie

Normalna cena: 39,99 zł

Cena promocyjna 12,00 zł

Oszczędzasz: 27,99 zł(69%)
Ilość:
Opis

W tej pięknej książce znajduje się 70 mandali (czarne kontury na grubym białym papierze do twórczego kolorowania), inspirowanych wielkimi dziełami sztuki z pięciu wybranych epok historii sztuki. Mandale zostały podzielone na pięć rozdziałów reprezentujących epoki i prądy artystyczne, do których należą inspirujące je dzieła: medytacyjna sztuka buddyjska, religijna tradycja ikonograficzna średniowiecza i renesansu, sztuka islamu, malarstwo barokowe w tradycji flamandzkiej, malarstwo impresjonistyczne.

 

Poszukiwanie piękna, przejawiającego się w sztuce malarskiej i rzeźbie, to jeden z głównych tematów tej książki. Kolorowanie ilustracji inspirowanych największymi dziełami sztuki pomaga pozbyć się stresu, osiągnąć wewnętrzny spokój i odnaleźć radość tworzenia. Jednak nie chodzi tutaj wyłącznie o twórcze kolorowanie, ale także o odkrywanie ukrytych znaczeń dzieł sztuki. To właśnie wprowadzenie w tajemniczą i fascynującą symbolikę dzieł sztuki wyróżnia tę książkę.

 

Kolejne rozdziały otwiera charakterystyka epoki, z której pochodzą dzieła i zawarte w nich symbole, a także wyjaśnienie znaczeń tych symboli, a kończy interpretacja ukrytego sensu każdej mandali. Duży format, twarda oprawa, wysokiej jakości papier – zachęcają do użycia zróżnicowanych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych. To książka dla wszystkich osób, które lubią rysować i kolorować, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, dla tych, którzy chcą się zrelaksować i poznać najsłynniejsze dzieła sztuki oraz największe tajemnice w historii malarstwa.

Czytaj wiecej
Udostepnij

Dodatkowe informacje

ISBN: 978-83-7791-355-0
Czas wysyłki: 1
Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Tamara Michałowska
Liczba stron: 104
Oprawa: twarda
Papier: offset
Format: 24 x 30 cm
Rok wydania: 2015
Seria: Mandala
Kategoria wiekowa: dla dorosłych

Jak oceniasz ten produkt?

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Ocena

Napisz własną recenzję