Sekretne symbole w sztuce. 70 mandali rozwijających naszą osobowość

Add to Wish List
Seria
Ocena
Oprawa
twarda
Opis

W tej pięknej książce znajduje się 70 mandali (czarne kontury na grubym białym papierze do twórczego kolorowania), inspirowanych wielkimi dziełami sztuki z pięciu wybranych epok historii sztuki. Mandale zostały podzielone na pięć rozdziałów reprezentujących epoki i prądy artystyczne, do których należą inspirujące je dzieła: medytacyjna sztuka buddyjska, religijna tradycja ikonograficzna średniowiecza i renesansu, sztuka islamu, malarstwo barokowe w tradycji flamandzkiej, malarstwo impresjonistyczne.

Poszukiwanie piękna, przejawiającego się w sztuce malarskiej i rzeźbie, to jeden z głównych tematów tej książki. Kolorowanie ilustracji inspirowanych największymi dziełami sztuki pomaga pozbyć się stresu, osiągnąć wewnętrzny spokój i odnaleźć radość tworzenia. Jednak nie chodzi tutaj wyłącznie o twórcze kolorowanie, ale także o odkrywanie ukrytych znaczeń dzieł sztuki. To właśnie wprowadzenie w tajemniczą i fascynującą symbolikę dzieł sztuki wyróżnia tę książkę.

Kolejne rozdziały otwiera charakterystyka epoki, z której pochodzą dzieła i zawarte w nich symbole, a także wyjaśnienie znaczeń tych symboli, a kończy interpretacja ukrytego sensu każdej mandali. Duży format, twarda oprawa, wysokiej jakości papier – zachęcają do użycia zróżnicowanych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych. To książka dla wszystkich osób, które lubią rysować i kolorować, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, dla tych, którzy chcą się zrelaksować i poznać najsłynniejsze dzieła sztuki oraz największe tajemnice w historii malarstwa.

ISBN
978-83-7791-355-0
EAN
9788377913550
Wydawnictwo
Siedmioróg
Czas wysyłki
24h
Liczba stron
104
Format
24 x 30 cm
Rok wydania
2015
Kategoria wiekowa
13 lat, Młodzież, Dorośli
Cena 39,99 zł Special Price 12,60 zł Oszczędzasz: 27,39 zł (68%)
Dostępność
dostępny
Udostępnij

Książki z tej serii

 1. Mandala antystresowa. Fraktalna geometria piękna
  Mandala antystresowa. Fraktalna geometria piękna
  Ocena:
  100%
  17,99 zł Special Price 13,49 zł Oszczędzasz: 4,49 zł (25%)
  Add to Wish List

Produkty powiązane

© Copyright 2021 Siedmioróg . Wszelkie prawa zastrzeżone.