Sekretne symbole

 

 

 

 

 

 


W tej pięknej książce znajduje się 70 mandali (czarne kontury na grubym białym papierze do twórczego kolorowania) inspirowanych wielkimi dziełami sztuki z pięciu wybranych epok historii sztuki. Mandale zostały podzielone na pięć rozdziałów reprezentujących epoki i prądy artystyczne, do których należą inspirujące je dzieła: medytacyjna sztuka buddyjska, religijna tradycja ikonograficzna średniowiecza i renesansu, sztuka islamu, malarstwo barokowe w tradycji flamandzkiej, malarstwo impresjonistyczne. Poszukiwanie piękna przejawiającego się w sztuce malarskiej i rzeźbie to jeden z głównych tematów tej książki. Kolorowanie ilustracji inspirowanych największymi dziełami sztuki pomaga pozbyć się stresu, osiągnąć wewnętrzny spokój i odnaleźć radość tworzenia.


Jednak nie chodzi tutaj wyłącznie o twórcze kolorowanie, ale także o odkrywanie ukrytych znaczeń dzieł sztuki. To właśnie wprowadzenie w tajemniczą i fascynującą symbolikę dzieł sztuki wyróżnia tę książkę. Kolejne rozdziały otwiera charakterystyka epoki, z której pochodzą dzieła i zawarte w nich symbole, a także wyjaśnienie znaczeń tych symboli, a kończy interpretacja ukrytego sensu każdej mandali.Duży format, twarda oprawa, wysokiej jakości papier – zachęcają do użycia zróżnicowanych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych.

To książka dla wszystkich osób, które lubią rysować i kolorować, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, dla tych, którzy chcą się zrelaksować i poznać najsłynniejsze dzieła sztuki oraz największe tajemnice w historii malarstwa.

 

ATUTY:

  • Oryginalna i interesująca książka wyróżnia się wśród publikacji poświęconych terapii antystresowej poprzez sztukę;
  • Idealny i nietuzinkowy prezent: sprzyja rozwojowi osobistemu i pomaga poczuć satysfakcję w życiu;
  • Dobre wprowadzenie do historii sztuki;
  • Fascynująca podróż po świecie symboli w sztuce;
  • Specjalnie dobrany papier wysokiej jakości;
  • Bogaty wybór dzieł sztuki, które posłużyły za inspirację dla mandali;
  • Ogromny wybór mandali – aż 70 różnorodnych kompozycji do kolorowania;
  • Pięknie wydana książka w twardej uszlachetnionej oprawie w przystępnej cenie.
© Copyright 2021 Siedmioróg . Wszelkie prawa zastrzeżone.