W niełasce u Pana Boga

Add to Wish List
Ocena
380% of 100
Oprawa
miękka
Opis
W niełasce u Pana Boga to bezkompromisowa, miejscami brutalnie szczera opowieść o ludziach, którzy prosto z burzliwego dzieciństwa wkroczyli w rzeczywistość PRL-u: o członkach ZMP, ZLP, PZPR. To wyznanie człowieka lewicy, wolne od kompleksów i fałszywego poczucia winy. Najnowsza książka Aleksandra Minkowskiego, pisana z pozycji zaangażowanego uczestnika wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat, wzbudziła kontrowersje i wywołała żywą dyskusję, zanim jeszcze ukazała się drukiem.

Wśród bohaterów książki pojawiają się znane do dziś postacie, które w tamtych latach odgrywały znaczącą rolę w życiu politycznym, społecznym i kulturalnym Polski, m.in.: Wojciech Jaruzelski, Władysław Gomułka, Józef Cyrankiewicz, Marek Hłasko, Jerzy Andrzejewski, Adam Michnik, Lew Rywin, Jerzy Urban i wielu innych.

W niełasce u Pana Boga wydawca poprzedził wprowadzeniami dwóch znanych publicystów formułujących biegunowo różne oceny postawy życiowej i twórczości autora.

“[...] Jego żywiołem wciąż pozostaje polityka. Nie uczestniczy już w niej, ale kibicuje wytrwale, wierny swojej drużynie. Szalikowiec wzorowy.”

Krzysztof Masłoń, Szalikowiec

“[...] Myślę, że dzisiaj warto by podjąć dyskusję o pokoleniu lat 30. i jego roli w polityce i literaturze. Może książka Minkowskiego mogłaby być ważnym słowem w takiej dyskusji?”

Zbigniew Safjan, Urodzeni nie w porę

 

ISBN
978-83-7254-636-4
EAN
9788372546364
Wydawnictwo
Siedmioróg
Czas wysyłki
24h
Liczba stron
304
Format
170x248 mm
Rok wydania
2005
Kategoria wiekowa
Dorośli
Cena 19,99 zł Special Price 10,49 zł Oszczędzasz: 9,50 zł (48%)
Dostępność
Brak w magazynie
Udostępnij
© Copyright 2021 Siedmioróg . Wszelkie prawa zastrzeżone.