|
(+48) 513 091 025

Kalendarz małego Polaka

Oprawa
twarda
Cena
34,50 zł
Dostępność:
W magazynie
Ilość:
Opis


Kalendarz małego Polaka.
Polskie rocznice i tradycje opowiedziane dzieciom w wierszach, obrazkach, ćwiczeniach edukacyjnych i scenariuszach zajęć
Pod redakcją Tamary Michałowskiej

Kalendarz małego Polaka został stworzony z myślą o uczniach klas młodszych szkół podstawowych. Składa się z dwudziestu pięciu rozdziałów, których tematami są ważne dla nas Polaków daty w kalendarzu. Z jednej strony są to rocznice historyczne i święta patriotyczne (m. in. Święto Niepodległości, wybuch II wojny światowej, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja). Z drugiej strony są to święta związane z religią, obyczajami i tradycjami (m. in. Nowy Rok, Dzień Babci, Dzień Zakochanych, Dzień Kobiet, Wielkanoc, Dzień Ziemi, Dzień Mamy, Dzień Dziecka, Dzień Taty, Święto Zmarłych, Dzień Górnika, Boże Narodzenie). Ważnymi datami w polskim kalendarzu są także uroczystości szkolne – początek roku szkolnego czy Dzień Nauczyciela. Tematami rozdziałów są wreszcie daty związane z nastaniem pór roku: wiosny, lata, jesieni i zimy.

Poszczególne rozdziały zawierają po kilka wierszy najwybitniejszych polskich poetów
Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, ks. Jana Twardowskiego, którzy ukazują polskie daty z perspektywy własnej wrażliwości i rozumienia tradycji narodowych. Każdy rozdział opatrzony jest omówieniem danej daty, na które składają się: ogólna charakterystyka tematu, pytania, scenariusz zajęć z dziećmi, zadania oraz definicje trudniejszych pojęć i terminy historyczne. Prezentacja każdej daty wzbogacona jest wartościowym i atrakcyjnym dla dziecka materiałem graficznym, który ma za zadanie równocześnie bawić i uczyć.

Kalendarz małego Polaka jest publikacją edukacyjną nadającą się zarówno do użytku szkolnego, jak i do lektury w domu. Sprawdzi się jako podręcznik uzupełniający w szkołach podstawowych, gdzie spełni rolę narzędzia przy omawianiu rocznic, świąt i tradycji oraz przy przygotowaniu uroczystości szkolnych. Z kolei w szkołach polonijnych przyczyni się do przybliżenia dzieciom polskich tradycji, obyczajów i historii, uczyni namacalną wyjątkową atmosferę najważniejszych dni polskiego kalendarza. Publikacja nadaje się także do zajęć i zabaw z dziećmi w domu, a także na cenny prezent dla każdego małego Polaka.
Czytaj wiecej
Udostepnij

Dodatkowe informacje

ISBN: 978-83-7791-954-5
Czas wysyłki: 24 h
Aktualna dostępność: W magazynie
Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Tamara Michałowska
Oprawa: twarda
Format: 165 x 235 mm
Rok wydania: 2018
Kategoria wiekowa: wiek szkolny 7-12 lat

Jak oceniasz ten produkt?

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Ocena

Napisz własną recenzję